Короткий словник спеціальних термінів
Пломбування
Пломбування вантажів дозволяє:
- підтвердити факт доступу до захищеного об'єкта або відсутність такого;
- забезпечити в необхідних випадках фізичний захист об'єкта від несанкціонованого доступу (проникнення);
- розділити міру юридичної і матеріальної відповідальності за збереження вантажу в процесі його перевезення між вантажовідправником, експедитором, перевізником вантажів і вантажоодержувачем, а також іншими учасниками перевезення вантажу;
- надати правоохоронним органам додаткову інформацію для розслідування фактів розкрадань та прийняття відповідних рішень;
- зменшити частоту перевірок (підрахунків, вимірювань), що підтверджують наявність вантажу;
- спростити огляд та інвентаризаційні процедури, пов'язані з перевезенням та зберіганням вантажу. Процес пломбування, як правило, включає наступні етапи:
- облік отриманих для опломбування пломб;
- контроль технічного стану пломб перед установкою;
- встановлення пломб;
- облік встановлених пломб;
- контроль достовірності та цілісності пломб перед зняттям;
- зняття та утилізація пломб.
Стійкість пломбувальних пристроїв до несанкціонованого доступу. Стійкість пломбувальних пристроїв до несанкціонованого доступу оцінюється часом, необхідним для розкриття замкнутої пломби маніпуляціями з використанням типового або спеціального інструменту, шляхом впливу на пломбу спеціальними засобами, включаючи хімічні реактиви, термічний вплив та ін, в тому числі з частковим руйнуванням конструкції з метою створення умов для несанкціонованого розмикання пломби, маскування слідів доступу і повторної установки на об'єкт. Визначення стійкості відноситься до штатно встановлених пломбувальних пристроїв і не поширюється на пломбувальні пристрої, попередньо оброблені і підготовлені до розкриття перед установкою на об'єкт.
Рівень механічної захисту пломбувального пристрою від кримінального проникнення шляхом злому (руйнування) визначається параметрами зовнішніх механічних впливів, які витримує пломбувальний пристрій без руйнування.
Ідентифікаційний ознака пломбувальних пристроїв
Ідентифікаційні ознаки пломбувальних пристроїв визначаються їхньою конструкцією та технологією виготовлення. Основні ідентифікаційні ознаки, як правило, вносяться в пломбувальні пристрої в процесі виготовлення. Додаткові ідентифікаційні ознаки можуть вноситися в пломбувальні пристрої при установці. Зовнішніми ідентифікаційними ознаками пломбувальних пристроїв є форма та розміри, колір, маркування, індивідуальний номер пломби, логотип замовника, і т.д. Внутрішніми ідентифікаційними ознаками пломбувальних пристроїв є матеріал,з якого вони виготовляються , спеціальні захисні конструктивні елементи , спеціальні домішки до матеріалу. Все це підвищує ступіть стійкості до несанкціонованого доступу до пломбувального пристрою.
Ступінь захисту пломбувальних пристроїв від підміни (підробки).
Ступінь захисту пломбувальних пристроїв від підміни (підробки) визначається кількістю, унікальністю і складністю індивідуальних ідентифікаційних ознак, притаманих конкретному пломбировочному пристрою, контрольованих при установці, зняття та експертизі пломби. Чим більше унікальних і складних ідентифікаційних ознак містить пломбувальний пристрій, чим вище рівень технологій їх виконання, тим вище ступінь захисту пломби від підміни та підробки.